Peníze a vše podstatné

Věc, kvůli které často vznikají spory. Bohužel, někteří lidé se penězi nechali tak ovlivnit, že je v podstatě nezajímá nic jiného. Je to smutné. Mít peníze je určitě fajn, život je potom jednodušší, když se nemusíte dívat na každou koruny. Ale samozřejmě odsud posud. Jak se říká: peníze si do hrobu nevezmeme. Naopak někteří jedinci se tímto příslovím řídí až moc a nenechávají si žádnou finanční rezervu. Finanční rezervu by měl mít každý člověk! Nikdy nevíte, co se stane. Může vám přestat fungovat pračka, auto, můžete přijít o práci, nedej bože vám může vyhořet dům.

růst peněz

Je mi líto, že děti se ve škole učí kvanta teorii, kterou v životě využijí minimálně. Ale nemají předměty jako je finanční gramotnost, který by je naučil něco do života. České školství v tomhle zaostává. Ale jsem ráda, že pomalu (snad i jistě) někteří učitelé chápou, že učit se zbytečně moc teorii, kterou za pár dní po písemce děti nebudou vědět je k ničemu. A snaží se vést hodiny spíše brainstormingem, ptají se, co si děti představí pod tímto pojmem. Je to stoprocentně mnohem užitečnější a věřím, že i záživnější, než poslouchat hodinový výklad učitele.

růžové prasátko

Možná se ptáte, jak velký by měl být finanční polštář?

Hodně lidí říká, že je to tři až dvanáct našich výplat. Avšak mnohem praktičtější je si spočítat naše měsíční výdaje. A řídit se těmi, je to tuším čtyř až osmi násobek. Největším nesmyslem, co jsem kdy slyšela je fakt, že si lidé berou půjčky například na to, aby dětem udělali krásné Vánoce nebo aby letěli někam na dovolenku k moři. Moje otázka je: PROČ? Zbytečně přeplácet na tak nepodstatných věcech. Závěrem bych chtěla říct, ať se nenecháte penězi zbytečně nezdravě ovlivnit, ale zároveň neutrácejte do poslední koruny a vždy mějte nějakou rezervu! Vím, že žijeme jednou, právě proto se snažte o to, abyste se zbytečně nedostali do finančních potíží!