Velký počet oken mytí oken v Pardubicích v dvoupokojovém bytě se dá zvládnout ve dvou lidech za pár desítek minut. Jde-li o okna v kuchyni, ložnici a obýváku, není to obvykle žádný problém. Jestliže je však před vámi mytí oken v kancelářích nebo v rodinných domech, kde počet okenních tabulí jde do několika desítek, půjde o práce náročné, co se týče rozsahu i fyzické námahy. Tehdy se vyplácí alespoň uvažovat o oslovení profesionální úklidové firmy.

umývání okna

Židle a štafle – okna se v domácnostech či v kancelářích obvykle umývají ze štaflí nebo ze židlí, a to je jedno z největších úskalí této činnosti. Velmi snadno se vám tu může přihodit, že štafle špatně zajistíte, svezou se pod vámi, a jste dole. Pokud dopadnete na podlahu v bytě, máte velké štěstí, ale ne vždy je štěstěna na vaší straně.

Chladný vzduch – mezi některými lidmi panuje vžitý názor, že umývání oken v ponožkách či v domácí obuvi vede k nebezpečným pádům. Něco na tom bude, protože neustále stoupáte a sestupujete na židli a ze židle nebo na štafle a ze štaflí a právě v ponožkách a v botách vám mohou nohy podklouznout a vy se pak snadno zřítíte k zemi. Proto se vyplatí vyzout a ponožky svléknout a umývat naboso, protože bosá chodidla mají vůči povrchu lepší kontakt a navíc využijete hmatová nervová zakončení, takže máte při práci větší cit. Jenže mytí oken v zimě, například před Vánocemi, nebude na bosá chodidla zrovna příjemné.

mytí oken v domácnosti

Výškové práce – ve druhém odstavci jsme tu naznačili pády ze štaflí nebo ze židlí, což je bohužel docela častý jev. Stane-li se to při mytí oken v šestém patře, a „náhodou“ při tom z okna vypadnete ven, zpravidla vás nezachrání vůbec nic. Pád z výšky sedmnácti metrů končí obrovskou tragédií. A někdy to nemusí být ani ze šestého patra, zabít se můžete i při pádu z přízemního bytu, stačí „jen“ nešikovně dopadnout na zátylek a zlomit si vaz.