Pro výběr vozíku je třeba zvážit několik zásadních věcí:

• používání vozíku v exteriéru nebo interiéru

• vozík se skládacím rámem, nebo s pevným rámem

• s pohonem na předních nebo na zadních kolech

iv

Komfortní použití zaručí správná šířka vozíku a dobře zvolená sedačka a opěry

Osoba, která bude elektrické invalidní vozíky Vozikyprozivot používat, si ho musí vyzkoušet. Při sezení by po obou stranách mezi tělem a bočnicí měla jít lehce vsunout ruka. Stejně jako šíře sedu je důležitý i tvar sedačky, který je daný potřebami uživatele. Většina invalidních vozíků má buď mechanické, nebo elektrické polohování sedu.

Pro pohodlné užívání je důležitá i vhodná nastavitelná opěra zad a hlavy a úhlově nastavitelné opěrky nohou a integrované nebo odnímatelné bočnice.

inv3

Obutí kol

Obutí kol se volí podle místa, kde bude vozík v provozu. Obutí může být nafukovací s klasickou duší a pláštěm, které vyžaduje občasnou údržbu anebo bezúdržbové, kde jsou pláště vyplněné pěnou. Podle modelů mají některé vozíky blatníky.

Elektromotory

Všechny vozíky jsou opatřeny elektromotorem a ovládací jednotkou. Pro vozíky, které jsou určeny pro použití v interiérech, se používají slabší motory

Příslušenství

K elektrickým vozíků je možné opatřit celou řadu příslušenství pro ještě pohodlnější používání a zvýšení bezpečnosti uživatele. Mezi nejčastěji používané doplňky patří hrudní fixační pás, držák na hole, terapeutický stolek, osvětlení.

Pro úspěšný výběr vozíku je důležité se obrátit se všemi dotazy na odborně vyškoleného pracovníka, který vám ochotně vyjde vstříc a všechny vybrané modely dá k dispozici.

Elektrické vozíky také potřebují pravidelnou údržbu. V první řadě je to čištění po jízdě venku. Na to běžné ušpinění stačí zašpiněné části opláchnout vodou a otřít. Není vhodné používat agresivní dezinfekční prostředky, které mohou poškodit povrch materiálů, ze kterých je vozík vyrobený. Do jakýchkoliv oprav, které je potřeba na vozíku provést, není vhodné se pouštět svépomocí a řešením je kontaktovat doporučený servis.