Využijte výhod Wi-Fi routeru s připojením k Internetu Praha 6


Internetové připojení je dnes již běžný standard. Nejlevnější je obvykle zajištění přípojky pro bytový dům, kam vede optická kabeláž, cenově přijatelná je však i přípojka „bezdrát“ prostřednictvím směrové antény, která míří přímo na vysílací bod. Teoreticky je možné samozřejmě připojit i přes pevnou telefonní linku.

světová počítačová síť

Bez datových limitů – omezení objemu stažených a odeslaných dat bylo ještě před několika lety svazujícím bodem pro mnoho domácností i firem. Každé omezování je nepříjemné a zvyšuje pouze stres, kterého je dnes kolem nás až příliš. Při překročení datového limitu jste museli přejít na mnohem nižší rychlost a čekat do konce měsíčního období na obnovení původních parametrů připojení. Dnes již u většiny poskytovatelů žádné datové omezení neexistuje. Rychlost je pevně dána smluvním závazkem a nevyhovuje-li vám ta stávající, není problém za vyšší tarif přejít na vyšší rychlost.

Aktivační poplatek – jistě znáte alespoň jednu reklamu na bankovní služby, která je zacílena na poplatky za vedení účtu. Poplatky za zřízení služby připojení k Internetu si také někteří provozovatelé účtují, ale ne všichni. Internet Praha 6 pranet.cz může být bez jakýchkoli vedlejších plateb, kam se započítává i cena za bezdrátový router.

symboly internetu

Výhoda domácí Wi-Fi – ať už se jedná o přípojku po optickém kabelu, bezdrátovou, či telefonní pevnou linkou (DSL), na výstupu je obvykle připojen bezdrátový (Wi-Fi) router. Router je zařízení, které vysílá všemi směry na určité frekvenci po domě či po bytě signál a je možné se k němu připojit odkudkoli, kam zasahuje. Jsou to rádiové vlny v mikrovlnném pásmu, tudíž jsou částečně prostupné i skrze některé překážky, např. zdivo, a obvykle není problém s jedním routerem pokrýt připojení v celém domě. To je výhodné jak pro stolní počítače a laptopy, tak i pro mobilní telefony s podporou Wi-Fi. Doma tedy nemusíte plýtvat svá mobilní data na smartphonu nebo na tabletu a zároveň můžete pohodlně používat telefon i laptop kdekoli, třeba i v kuchyni, na toaletě nebo v koupelně.