Zpestření pobytu u vodybadmintonový míček a rakety snadno sbalíte na dovolenou nebo na víkendový výlet, nezabere to mnoho místa v zavazadle a zároveň toto vybavení skoro nic neváží. U vody na dece se pak hodí každé zpestření, jako jsou deskové hry, karty, nafukovací míč a badmintonová souprava.

badmintonová souprava

Relaxaci na chalupě – mnozí z vás si bez badmintonu nedovedou představit víkend na chalupě. Podstatné je, že k tomu vůbec nepotřebujete žádný speciální podklad a u rekreačního sportu vystačíte i bez napnuté sítě. Stačí se soustředit na zásahy míčku a mít radost z toho, že vás vaše raketa poslouchá, tedy pokud vás skutečně poslouchá.

badmintonový míček

Zlepšení kondice a zdravé hubnutí – badminton dovede vyprovokovat váš pohyb až tak, že po krátké době zjistíte, jak vám dává zabrat. Zaměstnává většinu svalů dolních a horních končetin i trupu, ale zásadní je, že je naprosto bezpečný, a stěží při něm dojde k nějakému zranění. Pouze dbejte na pevnou sportovní obuv.

Cvičení naboso – na vhodném povrchu, jako je pěstěný trávník nebo písek, se můžete vyzout a hrát naboso, je to zdravé i s ohledem na reflexní body na chodidlech a pro podporu jejich přirozené podélné a příčné klenby.

Pohyb na čerstvém vzduchu – kdo se rozhodne něco se sebou dělat, co se týče pohybu, má v zásadě dvě možnosti, buď bude trávit čas v interiéru, anebo bude sportovat venku. Vnitřní prostředí má sice výhodu cvičení za každého počasí, i v zimě, pokud se prostory vytápí, ale je zde velké riziko vydýchaného vzduchu a vysoké koncentrace jedovatého oxidu uhličitého. Tehdy pak cvičení může naopak ublížit. Badminton se sice může hrát ve sportovní hale, ale častější a hlavně zdravější je hraní venku, na trávníku.

Nostalgii – badminton patří k jednomu ze symbolů poklidné doby našeho dětství i dětství našich předků, kteří jej hrávali ve volném čase s velkým zaujetím. Byl běžnou součástí programu pionýrských táborů a na tuto tradici navázala i doba devadesátých let. V dnešní době zažívá badminton opětovnou renesanci, možná také právě díky nostalgickému ohlédnutí za dobou dávno minulou.