Ach, ty děti. Jsou to zlatíčka, které rodiče milují, ale někdy nám způsobují takové problémy, že to ani není možné. Kvůli nim se dost často mění plány a lidé hold musí myslet hlavně na ně, když se někam jede, a hlavně když se cokoliv plánuje, protože život s nimi není jen tak jednoduchý a děti jsou na vše trochu víc citlivé. Stačí troška a jsou z něčeho naštvané nebo smutné. To se stává velmi často a nikdo to nechce, proto každý myslí v první řadě hlavně na děti a ono to je vlastně správné, protože oni jsou naše budoucnost a my jsme také byli jednou děti a také se nám něco nelíbilo, třeba to, že nemáme na dovolené co dělat.

děti

A o tom je právě dnešní článek. Představme si situaci – jedeme na dovolenou s dítětem. My si to velmi užíváme, ale naše dítě moc ne. Když to pojmenujeme doslova, naše dítě se nudí. V takovéto chvíli nevíme, co dělat. Jsme bezradní a zkazí nám to celou dovolenou, protože se stresujeme nejen my, ale naše dítě ještě víc. Co tedy dělat? Jsme v cizím prostředí, nevíme, kde co je.

zábava

Jako první rada je asi zajít na procházku a mrknout se po destinaci, kde co je. Protože jedině tak zjistíte, kde vaše dítě zabavíte. Bývají promenády, které jsou plné stánků, ve kterých naleznete opravdu vše – jak pletení copánků, tak různé vyzkoušení si virtuální realitu a podobně, v takovýchto destinacích bývá opravdu vše, co se pod stánek vleze, a to byste si řekli, že se tam toho vleze málo ale opak je pravdou. Zajděte na procházku a prozkoumejte okolí. Zajděte na jídlo či si vyhledejte atrakci, těch by tam také mělo být hodně. Pokud jste u moře, nechte dítě ať loví mušle, házejte mu je do vody a do určité chvíle je musí posbírat. Stavte hrady z písku, kupte si nafukovací blbosti do vody, zajeďte do aquaparku a podobně. Snažte se dítěti dovolenou co nejvíce opepřit a přemýšlejte, co by bavilo vás jako dítě. A rozhodně by to nebylo ležení na pláži.