Dítě se nudí na dovolené. Co mám dělat?

Ach, ty děti. Jsou to zlatíčka, které rodiče milují, ale někdy nám způsobují takové problémy, že to ani není možné. Kvůli nim se dost často mění plány a lidé hold musí myslet hlavně na ně, když se někam jede, a hlavně když se cokoliv plánuje, protože život s nimi není jen tak jednoduchý a děti jsou na vše trochu víc citlivé. Stačí troška a jsou z něčeho naštvané nebo smutné. To se stává velmi často a nikdo to nechce, proto každý myslí v první řadě hlavně na děti a ono to je vlastně správné, protože oni jsou naše budoucnost a my jsme také byli jednou děti a také se nám něco nelíbilo, třeba to, že nemáme na dovolené co dělat.

děti

A o tom je právě dnešní článek. Představme si situaci – jedeme na dovolenou s dítětem. My si to velmi užíváme, ale naše dítě moc ne. Když to pojmenujeme doslova, naše dítě se nudí. V takovéto chvíli nevíme, co dělat. Jsme bezradní a zkazí nám to celou dovolenou, protože se stresujeme nejen my, ale naše dítě ještě víc. Co tedy dělat? Jsme v cizím prostředí, nevíme, kde co je.

zábava

Jako první rada je asi zajít na procházku a mrknout se po destinaci, kde co je. Protože jedině tak zjistíte, kde vaše dítě zabavíte. Bývají promenády, které jsou plné stánků, ve kterých naleznete opravdu vše – jak pletení copánků, tak různé vyzkoušení si virtuální realitu a podobně, v takovýchto destinacích bývá opravdu vše, co se pod stánek vleze, a to byste si řekli, že se tam toho vleze málo ale opak je pravdou. Zajděte na procházku a prozkoumejte okolí. Zajděte na jídlo či si vyhledejte atrakci, těch by tam také mělo být hodně. Pokud jste u moře, nechte dítě ať loví mušle, házejte mu je do vody a do určité chvíle je musí posbírat. Stavte hrady z písku, kupte si nafukovací blbosti do vody, zajeďte do aquaparku a podobně. Snažte se dítěti dovolenou co nejvíce opepřit a přemýšlejte, co by bavilo vás jako dítě. A rozhodně by to nebylo ležení na pláži.