Namočit nebo dokonce utopit mobilní telefon? Taková nehoda se vám už možná stala. Stačí málo a může se to stát. Jak ale mobil následně zachránit? 

Dostala se vám na mobil voda nebo jste ho doslova utopili? Jak ho můžete ještě zachránit? 

Pokud nemáte voděodolný mobil, jistě se snažíte dělat všechno proto, aby se na váš mobilní telefon voda nikdy nedostala. Ale stačí skutečně hodně málo a stane se nehoda. Voda a mobil opravdu nejsou zrovna ideální dvojicí. Ať už je to nehoda se sklenicí nápoje nebo se mobil namočí na toaletě, v koupelně či u bazénu, je to problém, který se musí řešit okamžitě. Mnoho lidí se ale snaží zachránit utopený mobil nevhodným způsobem, což může mít za příčinu to, že mobil se poničí ještě více a mnohdy už nevratně. Utopený mobil totiž není vždy úplně odepsán. Co dělat, když si mobil upotíte? Jakou správnou první pomoc musíte svému telefonu poskytnout? 

mobilní telefon

Usušit, ale jak? 

Jistě, jakmile se něco namočí, je potřeba to usušit. Jenže, jak usušit namočený mobil? Zapomeňte na klasické způsoby sušení. Zapomeňte tedy na teplo, kterým obvykle rychle usušíme v podstatě cokoliv. Takže mobil rozhodně nepatří na topení a už vůbec by se neměl vysušovat fénem. Použít můžete pouze hadr, utěrku či papírový kapesník. Mobil je potřeba jen lehce otřít a snažit se jej otřít do nejvíce do sucha, pak už ale může zafungovat jen jeden trik. A to trik s rýží. 

Utopený mobil by se skutečně měl dát do uzavíratelné nádoby s rýží. Mobil rýží pořádně zasypte a nechte v uzavřené nádobě, nejlépe nějaké krabičce minimálně den, někdy je třeba počkat i dny dva. Rýže by v tomto případě měla vodu a vlhkost absorbovat, čímž by se měl i vysušit. Samozřejmě, že ne vždy to stoprocentně funguje. Zkusit můžete mobil i co nejvíce rozebrat a každou část sušit tímto způsobem zvlášť. Hlavně to chce ale trpělivost a čas. 

kapky vody

Bude ještě mobil fungovat? 

Když se mobil namočí, neznamená to hned, je o něj přijdete úplně. Záleží na tom, kam až se voda dostane nebo jak dlouho bude mobil namočený a jak moc. Mnohdy se ale mobilní telefon rozjede, avšak nefunguje stoprocentně, tedy tak jako předtím.