Anonymní okno
Jste na cizím počítači, nebo prostě nechcete, aby někdo věděl, co děláte? Zkuste anonymní okno. Stačí si na prohlížeči najet do nastavení a kliknout na ,,Nové anonymní okno“. V tu chvíli nejsou odesílány vaše data, tudíž jste inkognito.
Vyhledávání písně
Slyšeli jste v rádiu píseň, která se vám zalíbila, ale nevíte, jak se jmenuje? Možná si pamatujete jen pár slov, ale i to může stačit k úspěšnému vyhledání hitu. Stačí do Googlu napsat úryvek písně, který si pamatujete, přičemž slova, kterým třeba nerozumíte, napsat jako *. Například, pokud hledáte píseň Somebody To Love od skupiny Queen, můžete ji napsat jako: Can * find me * to love, a máte větší pravděpodobnost, že Google píseň najde.
počítač, Google
Najdi telefon
Nemůžete najít svůj telefon, ať už je kdekoliv? Zkuste do Google vyhledavače zadat ,,Najdi můj telefon“. Uvidíte, kde se přímo nachází, a navíc máte k dispozici prozvonění telefonu, jeho zabezpečení či vymazání. Předpokladem ale je, že zařízení hledáte na svém Google účtu, ke kterému jste přihlášeni i na telefonu.
Bezpečně na internetu
Existují stránky, které mohou obsahovat viry, to jistě všichni víme. Jenže jak poznat, která stránka to zrovna je? Do vyhledavače zadejte ,, Safe browsing diagnostic“, otevřete si stránku, do vyhledavače zadejte daný web, Google už za vás zkontroluje, zda je stránka bezpečná.
Odhlášení z Facebooku
Stalo se vám, že jste byli na cizím zařízení, kde jste se přihlásili na Facebook, ale zapomněli se odhlásit? Nemusíte se odhlašovat přímo tam, stačí v nastavení kliknout na ,,Zabezpečení“, kde se vám zobrazí ,,Kde jste přihlášeni“. Dáte ,,Upravit“, a zde už se můžete v klidu odhlásit na jakémkoliv zařízení.
Levnější letenky
Kdo by nechtěl ušetřit, že? Mimo aplikaci Nejrychlejší letenky, která vám zasílá výhodné akce, anebo weby jako je letuska.cz nebo skyscanner.cz, kde seženete nejlevnější letenky, jsou tu pro vás tipy jako nákup letenek v neděli, kdy bývají za výhodnou cenu, přičemž letět byste mohli v úterý či čtvrtek, kdy nebývají místa příliš obsazená, a letenky jsou navíc levnější. Pro nákup letenek použijte anonymní okno (jak, to už víte z předchozího tipu), protože web při klasickém vyhledávání vygeneruje na základě historie nákupu let za vyšší cenu. Kouknout se také můžete na zahraniční weby, protože cena letenek například na českých a anglických stránkách může být rozdílná. Až budete letenky rezervovat, buďto vydržte dlouho do noci, nebo vstaňte brzy ráno, kdy kurz cen klesá, a vy tak poletíte výhodněji. Úžasné, ne?
žena, práce
Nerušit!
Abyste při práci neprokrastinovali, nebo vás nic nevyrušilo, použijte program Cold Turkey, kde si můžete nastavit blokování určitých stránek, celého internetu mimo stránek, které jsou k vaší práci potřeba, či blokování oznámení. Pokud náhodou kliknete na stránku, kterou jste zablokovali, objeví se motivační citát, který vám připomene, co byste měli dělat.
 
Pokud internet využíváte, tyto rady jsou pro vás velice užitečné, navíc jen málokdo o nich ví. Užívejte internet se všemi jeho výhodami, které nabízí, a objevte svět, který vám zjednoduší život!