Potřebujete ke svému spokojenému životu, i když vlastně i k životu jako takovému, peníze? Je samozřejmé, že ano. Kdybyste je neměli, určitě byste spokojeně nežili. A s velkou pravděpodobností byste vůbec nežili, protože byste v přírodě v roli bezprizorných zvířat nedokázali obstát. Čímž vás samozřejmě nepodceňuji, ale pouze konstatuji fakt. Protože ani já sám nevím, co bych si bez peněz počal, a vím jen, že by to rozhodně nebylo to pravé.

Stalo se tedy pravidlem, že my lidé pracujeme. Odvádíme nějakou práci pro ostatní a za tu si necháváme právě penězi zaplatit. Čímž získáváme prostředky na to, abychom mohli pro změnu i my platit jiným a tím abychom měli zajištěný žádoucí servis z jejich strany.

mince centavos

Ovšem není na světě zase až tak moc mimořádně skvěle placených profesí a míst. A tak se spousta z nás potýká s nedostatečným finančním zajištěním. Chceme mít peněz dost a dost, ale opak bývá často pravdou. A kvůli relativnímu nebo i skutečnému nedostatku peněz pak my lidé tu méně a tu více strádáme. Až to někdy překročí všechny meze únosnosti.

A co děláme, když peníze potřebujeme, ale nemáme? Pokud jsme zákona dbalí, pak je samozřejmě nikde nekrademe ani nezískáváme nějakou jinou nelegální činností, ale půjčujeme si je. Konec konců tu od toho všechny ty banky a další finanční ústavy máme.

mexická mince

Jenže kolikrát nám jenom v bance půjčit odmítnou! A to proto, že se o své peníze vlastně bojí a nevzbuzujeme v nich dost důvěry v to, že vše půjčené vrátíme. A když nám nepomůže bankovní půjčka, pak je dobře, že nám často pomůže aspoň nebankovní hypotéka. Protože aspoň taková hypotéka je sázkou na jistotu. Díky tomu, že se za její splácení stačí zaručit zástavou nemovitosti, totiž můžeme mít takovou hypotéku snadno a pomalu hned.

A tak my lidé nakonec peníze máme. A nemusíme riskovat, že skončíme jako nějaká ta nezaopatřená zvěř, bojující o přežití ze dne na den.