Někdy člověka potká situace, kdy nutně potřebuje peníze, které právě nemá. Může to být oprava automobilu, nutnost sehnat si bydlení, nebo třeba oprava střechy, do které začalo zatékat. V takovém případě není čas čekat, až si člověk našetří dostatečnou částku, a musí se začít rozhlížet po půjčce. Možností je hned několik, al která je ta správná?

sázení peněz

Rodina

První na koho se většina lidí obrací, je rodina. Pokud některý z rodinných příslušníků disponuje dostatečným obnosem peněz, která momentálně nepotřebuje, a je ochoten půjčit, je to ta nejlepší možnost. Bez úroků, ihned, a beze strachu, že o vše přijdete. Tato možnost však není pro všechny, protože mnohdy žádný z členů rodiny zkrátka nemá dostatek financí, nebo s ním jen nevycházíte natolik, aby vám je půjčil.

Přátelé

O půjčku si můžete říct i blízkému příteli, pokud má na kontě dostatek. Plusem je, že po vás pravděpodobně nebude chtít žádné, nebo jen nízké úroky. Mínusem však zůstává ta rozpačitost, potřeba neustálé vděčnosti a pocit studu. Navíc si tak můžete přátelství rozbít, což za to nestojí.

Banka

Některé banky svým věrným klientům nabízejí již předschválené půjčky, samozřejmě s celkem vysokým úrokem. Co se hypoték týče, musíte mít našetřeno alespoň dvacet procent z částky, kterou potřebujete, a jisté pravidelné příjmy v dostatečné výši. Většinou je to běh na dlouhou trať, protože než vyplníte všechny papíry, doložíte potřebné dokumenty, a než vám půjčku schválí, může být vámi zvolená nemovitost prodaná.

puzzle bankovka

Nebankovní půjčka

Mezi nebankovní půjčky se řadí například hypotéka bez doložení příjmů Hypoteka-bez-registru, americká hypotéka, nebo hypotéka bez registru. Jedná se o půjčení peněz od nebankovní společnosti, jejíž požadavky nebývají tak náročné, jako tomu bývá v bance. Často není problémem ani exekuce, nebo insolvence. Schválení půjčky je velmi rychlé a jednoduché, a dosáhne na ni téměř každý. Ani úroky nebývají příliš vysoké. Jediné co potřebujete, je mít nemovitost, kterou se zaručíte. Hledáte-li spolehlivou nebankovní společnost, zkuste se obrátit na firmu Hypotéka bez registru.