Kde si půjčit peníze?

Někdy člověka potká situace, kdy nutně potřebuje peníze, které právě nemá. Může to být oprava automobilu, nutnost sehnat si bydlení, nebo třeba oprava střechy, do které začalo zatékat. V takovém případě není čas čekat, až si člověk našetří dostatečnou částku, a musí se začít rozhlížet po půjčce. Možností je hned několik, al která je ta správná?

sázení peněz

Rodina

První na koho se většina lidí obrací, je rodina. Pokud některý z rodinných příslušníků disponuje dostatečným obnosem peněz, která momentálně nepotřebuje, a je ochoten půjčit, je to ta nejlepší možnost. Bez úroků, ihned, a beze strachu, že o vše přijdete. Tato možnost však není pro všechny, protože mnohdy žádný z členů rodiny zkrátka nemá dostatek financí, nebo s ním jen nevycházíte natolik, aby vám je půjčil.

Přátelé

O půjčku si můžete říct i blízkému příteli, pokud má na kontě dostatek. Plusem je, že po vás pravděpodobně nebude chtít žádné, nebo jen nízké úroky. Mínusem však zůstává ta rozpačitost, potřeba neustálé vděčnosti a pocit studu. Navíc si tak můžete přátelství rozbít, což za to nestojí.

Banka

Některé banky svým věrným klientům nabízejí již předschválené půjčky, samozřejmě s celkem vysokým úrokem. Co se hypoték týče, musíte mít našetřeno alespoň dvacet procent z částky, kterou potřebujete, a jisté pravidelné příjmy v dostatečné výši. Většinou je to běh na dlouhou trať, protože než vyplníte všechny papíry, doložíte potřebné dokumenty, a než vám půjčku schválí, může být vámi zvolená nemovitost prodaná.

puzzle bankovka

Nebankovní půjčka

Mezi nebankovní půjčky se řadí například hypotéka bez doložení příjmů Hypoteka-bez-registru, americká hypotéka, nebo hypotéka bez registru. Jedná se o půjčení peněz od nebankovní společnosti, jejíž požadavky nebývají tak náročné, jako tomu bývá v bance. Často není problémem ani exekuce, nebo insolvence. Schválení půjčky je velmi rychlé a jednoduché, a dosáhne na ni téměř každý. Ani úroky nebývají příliš vysoké. Jediné co potřebujete, je mít nemovitost, kterou se zaručíte. Hledáte-li spolehlivou nebankovní společnost, zkuste se obrátit na firmu Hypotéka bez registru.