Pořídili jste si vlastní osobní automobil a nenapadlo vás při koupi řešit tažné zařízení?

Možná jste se domnívali, že zrovna vy ho potřebovat nebudete. A ty škody na cizích náraznících při škobrtnutí během parkování! Jenže nároky na vůz se mohou časem vyvíjet – pořídíte si zahrádku nebo nový dům a najednou je absence tažného zařízení na vašem autě problém, protože jste závislí na dopravě od dodavatelů, ať už se jedná o dovoz materiálu či jen vybavování domu nábytkem. Naštěstí se nemusíte rovnou poohlížet po novém voze: pokud to technický stav vašeho vozu dovolí, je možné na něj kdykoliv tažné zařízení dokoupit a nainstalovat. Pokud vlastníte starší vůz, doporučujeme si ho nejdříve nechat zkontrolovat v autoservisu, zda vaše auto vozík technicky unese – tedy zhodnotit stabilitu podvozku a jeho případnou degradaci.

Tažné zařízení

Následně vozidlo projde technickou kontrolou a tažné zařízení bude dopsáno do technického průkazu. Pokud jste navíc zvyklí si na svém autě spoustu technických záležitostí řešit sami, nebude pro vás problémem ani vlastní montáž tažného zařízení.

Tažná zařízení Amsa nabízí více než 1500 tažných zařízení pro vozy téměř všech značek, kde si vyberete i v té nejdostupnější cenové hladině. Nízká cena v tomto případě neznamená riziko, protože všechna zařízení vlastní potřebné bezpečnostní certifikáty (homologace).

Obytný přívěs

U Amsy je také přímo možné si nechat tažné zařízení odborně nainstalovat, takže nemusíte vyhledávat dalšího specialistu, pokud si sami na instalaci netroufnete, nebo se nechcete montáží zabývat.

Součástí montáže tažného zařízení je nutnost vyvést z auta elektroinstalaci, která je v dnešní době na celém tažném zařízení nejsložitější a vyžaduje odborné znalosti z oboru elektrotechniky. Mít auto “s koulí” znamená nejen příjemnější nákupy v hobbymarketech, ale také nové možnosti pro vaše rodinné dovolené. Co takhle zkusit zažít léto jinak a pro začátek si na pár dní vypůjčit obytný přívěs?