Pokud máte v úmyslu začít podnikat, je dobré si nejdříve promyslet všechny možné komplikace, které můžou během vaší cesty za lepším životem nastat. Těchto situací může být opravdu mnoho, záleží, do jaké oblasti byznysu se ponoříte. Každopádně by každý podnikatel měl být pojištěný na různá rizika, která můžou nastat. Společně se teď podíváme na pár pojištění, které by vás mohli ušetřit od značných finančních výdajů. 

Živelní pojištění 

Tento druh pojištění mohou využít například podnikatelé, kteří mají různé sklady, dílny, či budovy, které mohou být v důsledku živelných katastrof poškozeny nebo dokonce zničeny. Například, pokud byste byli podnikatelé, kteří vlastní sklad s nějakým zbožím a celou budovu by zatopila prudká povodeň, nebyla by to úplně příjemná situace pro váš bankovní účet. V tomto případě byste takové pojištění právě mohli využít, pojišťovna by vám proplatila hodnotu zničeného zboží. 

balíček peněz

Pojištění přerušení provozu 

Tohle pojištění bychom mohli využít například v případě, že by se nám poškodil nějaký výrobní stroj, kvůli kterému bychom museli zastavit výrobu, a tudíž logicky pozdržet i zisk. Zaměstnance každopádně musíme proplácet bez ohledu na to, jestli stroje jedou či ne, pokud mají pevně stanovenou mzdu. Peníze od pojišťovny můžeme využít třeba právě na to, abychom dorovnali ztrátu zisku, která kvůli nefunkčnosti vznikla. 

Pojištění proti odcizení 

Jak již z názvu vyplývá, jedná se o pojištění, které nás “chrání” proti finanční ztrátě v případě, že by nás někdo okradl. Týká se to všech typů okradení. Například pokud by nám bylo odcizeno určité množství zboží ze skladu, byla by vyčíslena jeho hodnota buď vlastními náklady nebo pořizovací cenou a pojišťovna by nám hradila za vzniklé škody. 

Vandalismus

Pojištění proti vandalismu 

Tento typ pojištění vám je z názvu asi jasný, každopádně i vandalismus vám na vašem bankovním účtu může značně zavařit. Pokud si na vaší firemní budovu necháte například udělat úplně novou fasádu a druhý den ji máte celou zničenou od sprejů, rozhodně to není nic příjemného a oprava takové věci se pohybuje v hodně vysokých částkách. Může se to vztahovat ale také například na rozbitá okna, pokud by vám nějaký dobrák prohodil pár kamenů skrz několik oken.