Někdy si člověk potřebuje půjčit větší obnos peněz, aniž by musel v bance vysvětlovat, na co je vlastně chce. To však banky nevidí rády, jelikož potřebují mít přehled, kam jejich peníze jdou. V mnoha případech ani půjčku neschválí, což může být způsobeno nízkými prokazatelnými příjmy, nějakým tím záznamem v registru, za který možná ani úplně nemůžete, nebo čímkoliv jiným. Podmínky pro získání půjčky většího obnosu jsou v bance zkrátka náročné. A právě z toho důvodu lidi zajímají nebankovní americké hypotéky Hypotekybezregistru.

budík a peníze

Hypotéka?

Ačkoliv v názvu slyšíte slovo hypotéka, v tomto případě si nemusíte nutně půjčovat na koupi nemovitosti. Slovo hypotéka zde má poněkud jiný význam. Jaký? Za prvé se jedná o úvěr, jehož podmínky jsou podobné, jako podmínky hypotéky v bance. Velký obnos peněz, ale nižší úroky. Dále pak je tu fakt, že ručíte svojí nemovitostí.

Na co si lze tedy půjčit?

Nebankovní americké hypotéky bývají obvykle bezúčelové, tudíž nezáleží na tom, zda penězi z půjčky zaplatíte svatbu, vyplatíte se z exekuce, nebo si pořídíte nový automobil.

Lze si vzít tento typ úvěru i na podnikání?

Ano. Nebankovní úvěry se dělí na dva druhy: spotřebitelský úvěr, a podnikatelský.

potřesení rukou

Je to bezpečné?

Naprosto. Jedná se o podobný druh úvěru, jaký získáte i v bance. Vaším úkolem je pouze správně zvolit nebankovní společnost, u které si o americkou hypotéku zažádáte. Například společnost Hypotéky bez registru nabízí nízký úrok, dlouhou dobu splácení, a toleranci vůči nižším příjmům, nebo záznamům v registru. Od vašich záznamů se však odvíjí i výše úroků, což je pochopitelně jakousi pojistkou společnosti. Menší, nebo žádné záznamy vám umožní půjčit si s úrokovou sazbou od 4% p.a., zatímco v případě většího množství záznamů už zaplatíte úroky ve výši 7% p.a.

Kolik si lze půjčit?

To samozřejmě do jisté míry záleží na vaší schopnosti splácet. Ačkoliv jsou nebankovní společnosti mnohem tolerantnější, než banky, je nutné prokázat, že vůbec splácet můžete. Poté si lze vypůjčit peníze v hodnotě až 70% odhadní ceny nemovitosti.