Není televizní přestávky, aby se v ní neobjevila reklama na zubní pastu, ústní vodu nebo lepidlo na protézy. Přitom jsou to věci, které si člověk kupuje pravidelně i bez reklam a povětšinou má každý nějakou svou vyzkoušenou zubní pastu, s pro něj příjemnou příchutí a reklamou se možná dá ovlivnit, ale jen z důvodu zvědavosti. Osobně si myslím, že pokud si člověk čistí zuby řádně, věnuje tomu dostatek času, tak je úplně jedno, jestli onu zubní pastu schvaluje devět nebo deset zubařů z deseti. Důležitý je fakt, že si zuby pravidelně čistíte. Pokud přidáte k zubnímu kartáčku i mezizubní kartáček nebo mezizubní niť, uděláte pro své zuby jen to nejlepší.

zuby

A ještě jednu věc byste pro své zuby měli udělat. Navštěvovat pravidelně svého zubaře a dentální hygienu. Zubní ordinace Praha 10 nabízí pravidelné kontroly vašeho chrupu pro celou vaši rodinu.

Jen pravidelná kontrola vašeho chrupu, která s pomocí rentgenu může odhalit počínající problémy, které by vás časem stály nejen velkou bolest, ale třeba i ztrátu zubu. Dnešní možnosti zubařů už ale zdaleka nejsou jen stříbrné amalgamové plomby, dnes se každý zubař pokusí vám zub zachránit, i když už problémy budou v pokročilém stádiu. Zubní ordinace je pro mnoho lidí synonymem pro bolest, ale to je právě ten velký omyl. Budete-li chodit na pravidelné kontroly, zubař odhalí problém dříve, než přeroste v bolest a dožene vás to k návštěvě zubní pohotovosti.

zuby

Podceňovat prevenci se nevyplácí a je s podivem, kolik lidí nevyužívá toho, že v rámci zdravotního pojištění je i 2x ročně preventivní kontrola u zubaře. Možná jsou to předsudky ohledně vrtání zubů a plombování, ale i ti největší strašpytlové dnes mohou využít místní umrtvení. A preventivní prohlídka neznamená hned zásah do zubů, ale jen bezbolestnou prohlídku, která vás právě před případnou bolestí zubů může zachránit.