Pořídit si na zahradu zastřešení rozhodně není špatný nápad. Můžete tak u domu podnikat večírky bez obav z toho, že by z ničeho nic začal déšť.

Kupte si to správné zastřešení

Udělat si ze zahrady můžete prakticky cokoliv vás napadne, tedy skoro cokoliv. Neslouží jen k tomu, aby se tam něco sázelo, ale může fungovat i jako super dětské hřiště, které se dá také docela snadno vytvořit. Pokud však nechcete zelený plácek přenechat jen rostlinám a dětem, můžete alespoň jednu jeho část přetvořit jako hezké venkovní posezení. Není to příliš komplikované a když budete používat vhodné komponenty, nebude to ani moc drahé. Záleží hlavně na vás, po čem přesně toužíte a jak moc máte napjatý rozpočet.

Asijská pergola

Tím hlavním je samozřejmě nábytek, který by měl být alespoň trochu odolný proti vodě. I když ho uchráníte před deštěm, vlhkost z rosy si ho najde takřka vždy. Důležité je myslet i na zastřešení, jinak si v období přeháněk příliš zahradu neužijete. Jako střechu můžete použít takřka cokoliv, ale chcete-li opravdu vkusné zastřešení, vaše volba by měla padnout na pergolu.

Jde asi o tu nejběžnější konstrukci, kterou lze na nejen českých zahradách vidět. Není to žádná složitá stavba, ale je lepší ji pořídit v obchodě než se snažit sestavit si ji svépomoci. A to nejen kvůli stabilitě, ale rovněž i designu. Moderní modely jsou totiž nejen velmi lehké, ale zároveň se vyznačují i příjemnými tvary, které se dají umístit do všech myslitelných prostředí. Stačí si vybrat jen tu pravou. Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou však nejen v designu, ale zároveň i v použitém materiálu. Někdo stále preferuje dřevo, jiný už věří modernějším materiálům, třeba hliníku.

Zanedbaná pergola

Stavebnice

Pergola k domu nebo samo stojná se dá sestavit docela snadno. Tedy, pokud si pořídíte prefabrikovaný typ, který splňuje všechny prvky stavebnice. Tu lze v podstatě jen sešroubovat, s čímž příliš mnoho práce není a měli byste mít celou konstrukci hotovou během pár hodin, zvláště pak, když budete mít alespoň jednoho pomocníka navíc.