Najde se mnoho zahrádkářů, kteří si nedokážou představit svou zahrádku bez záhonu krásně vykvetlých letniček. Existuje tolik druhů, barev a tak záhon nikdy nebude obyčejný a bude hrát všemi barvami.
 
Proč jsou letničky mezi zahrádkáři tak oblíbené? Je to právě pro jejich snadné pěstování. Mnoho rostlinek roste velmi rychle a tak se květů dočkáme relativně rychle. Typickým zástupcem je měsíček lékařský nebo mák polní. Letničky se pěstují přímo ze semínek a tak byste je hledali v podobě sazeniček v zahradnictví jen marně.
 Vykvetlé vlčí máky
Vděčné a nenáročné rostliny
Letničky nepotřebují žádnou speciální péči, rostou si svým vlastním životem. Jen vás to bude stát trochu trpělivosti, než se ze semínka stane vzrostlá letnička. Proto ještě předtím, než vysejete semínka, se přesvědčte, že je půda kyprá a vyplevelená. 
 
Semínka jsou u většiny letniček velmi drobná, proto není potřeba dělat řádky příliš hluboké. Nezapomínejte ani na pravidelnou zálivku, která je zvláště v prvních dnech nesmírně důležitá.
 
Jaký druh letničky zvolit?
Typickým zástupcem vysoké letničky je slunečnice. Ta může mít květenství v klasické žluté barvě, ale v zahradnictví se můžete porozhlédnout i po dalších zbarveních. Vysévají se jednotlivě cca 70 cm od sebe. Počítejte s tím, že slunečnice může vyrůst až do výšky dvou metrů a její stvol tak potřebuje dostatek místa.
 
I takový mák dokáže vyrůst až do výšky jednoho metru. Dalšími zástupci je pak slézovec, ostrožka nebo modře zbarvené chrpy.
 Přesazování květin
S jakou letničkou začít?
Pokud s letničkami nemáte vůbec žádnou zkušenost, začněte měsíčkem lékařským. Ten můžete vysadit do řádků, a jakmile vzejde, stačí ho vyjednotit. Rostlinky vyrostou do cca 70 cm a jeho květy vydrží dělat parádu minimálně pět dnů. Další rok z vypadlých semínek vyjdou rostlinky nové, ty pak stačí pouze protrhat nebo s největší opatrností přesadit.