Namalujete si pusu naprosto bez přetažení, poté se napijete a rtěnka po celé skleničce a na ústech Vám nezbyde nic? Toto je klasický příběh nekvalitních rtěnek z drogerie, ale chci Vás vyvést z omylu – v drogerii lze zakoupit i kvalitní růže, které nestojí celé jmění.

červená rtěnka

MAYBELLINE

Tato značka svými cenami spadá do takové střední kategorie, není nejlevnější ani nejdražší. Tekutá rtěnka Super Stay Matte Vám zajistí matný efekt a vydrží na ústech celý večer. Je odolná vůči pití  i jezení. Její výdrž můžeme otestovat i při odličování, nesmyjete ji na první pokus, ale až na poněkolikáté. Tato rtěnka stojí kolem 150-200 korun, na její vysokou výdrž nízká cena. Lze ji zakoupit v několika odstínech – světlých i tmavých.

Ještě chvíli u této značky zůstaneme. Dalším skvostem od Maybelline je krémová rtěnka COLOR SENSATIONAL. Tento produkt je levnější než ten první, jeho cena se pohybuje kolem 130 korun. Díky své krémovosti nebudete mít vysušená ústa a nebude Vám tedy barva zalézat do vrásek na rtech. S výdrží je na tom o něco hůře, během večera ji sice budete muset přemalovat, ale i tam si nevede vůbec špatně!
malování rtů

ESSENCE

Kosmetika od této značky spadá mezi tu levnější, avšak to neznamená, že horší. Rtěnky z řady this is me na tom vůbec nejsou špatně. Jsou také krémové a hezky zvláčňují rty, výdrž je průměrná a budete si ji tak muset dne opravit. Na výběr budete mít z mnoha odstínů, pro každou tam bude ten pravý. Cenově je na tom výborně, lze ji zakoupit za pouhých 70 korun.

AVON

Tato značka nabízí obrovskou škálu produktů – od těch na líčení po hygienické. Růž z řady Avon true – ultra beauty se také řadí mezi ty průměrné – svojí cenou i výdrží. Nanášení je velmi jednoduché díky úzkému, dobře seříznutému vršku. Její výdrž je na tom přibližně stejně jako rtěnka this is me, kterou si po jídle budete muset přemalovat. Její cena se pohybuje kolem 80 korun.