Každý z Vás jistě už o počítačové hře Mafie 1 někdy v minulosti slyšel a není ani divu, protože vydání této hry se píše v létě v roce 2002. O vytvoření této hry se postaral český vývojářský tým a sklidil velkou chválu.
Teď už ale k samotné hře. Celý příběh se odehrává ve fiktivním městě Lost Heaven ve Spojených státech amerických a 30. léta 20. století dodávají hře specifickou atmosféru, která Vás dokáže jednoznačně pohltit. Příběh obsahuje hned 20 akčních misí a budete překvapeni jejich zpracováním a myšlenkou. Po úspěšném dokončení hlavního příběhu bude odemčen režim „Extrémní jízda“, kde na Vás bude čekat několik speciálních úkolů s různými odměnami.
mafie v popředí
Vy jako hráč se ocitnete v kůži Thomase Angela, který doposud pracoval jako taxikář. Hned na začátku příběhu se Thomas Angelo připlete do mafiánské akce, a tak z původního taxikáře se stane členem jedné mafiánské rodiny, se kterou bude dále spolupracovat. Ve hře se můžete těšit na krásně zpracované město, dobovou atmosféru, ale také na spousty modelů aut a zbraní a velmi silný herní příběh, který Vás budou doprovázet celou hru. Pozor si budete muset dát na místní policii nebo gangy, či ostatní mafiánské rodiny se kterými budete ve velkém rozporu. Ve hře narazíte také na několik velmi důležitých postav. Mezi nejdůležitější postavy patří Vaši parťáci Paulie a Sam. Mezi neméně důležité postavy rozhodně patří Don Salieri. Je to boss Vaší mafiánské rodiny a zároveň bude rozdávat úkoly, které budete plnit. Don Morello je úhlavním nepřítelem Dona Salieriho.
počítačový kout
Mafia 1 je považována za nejlepší českou počítačovou hru všech dob a nám nezbývá nic jiného, než s tímto výrokem souhlasit. V roce 2010 bylo vydáno pokračování prvního titulu pod názvem Mafia 2 a v roce 2016 i Mafia 3.
Každý správný hráč tento titul jistě ocení a teď už nezbývá nic jiného, než si tuto počítačovou hru vyzkoušet na vlastní kůži!