1.       Ustlat si postel

Některým lidem se to může zdát jako práce navíc, ale věřte, že stlaní postele má své výhody. Mezi ně patří kvalitnější spánek, pocit uklizeného pokoje, ale hlavně zvýšení produktivity. Proč? Protože tím, že si ráno ustelete postel získáte dobrý pocit, že jste udělali první úkol. Sice naprosto malinký a trochu zbytečný, ale ten pocit, že už máte alespoň něco hotového za to stojí.
Děvče spící v posteli

2.       Vysprchovat se

Tak tento bod platí pro cca 3 % populace, které se sprchují v ledové vodě. Pokud si ráno dopřáváte horkou sprchu s myšlenkou, že Vás probere, jste na omylu. Teplá voda působí přesně opačně a hodí se spíše na večer. Takže pokud se ráno nesprchujete v ledové vodě, tak to raději nechte na večer a ráno se vaně vyhněte obloukem.

3.       Umýt si obličej

Tak tohle by snad měl být základní prvek hygieny pro každého člověka. Nejenže Vám umytí obličeje pomůže probudit se, ale také totiž smyje všechny ty bakterie, které se přes noc na Vašem obličeji usadily.

Nejdříve je dobré umýt si obličej teplou vodou, aby se póry na pokožce otevřely a bakterie se vyplavily. Na konci umytí byste pak měli zvolit spíše chladnější vodu, která póry zase uzavře, takže znemožní průchod nečistotám a Vás probudí.
Svítící žárovka

4.       Světlo

Po ránu je lepší zapnout bílé světlo. Patří totiž mezi takzvané studené barvy, které nabudí pocit ve Vašem tělu, že den začíná. Na večer je pak dobré mít světla spíše teplá, která jsou zbarvená do žluta.

Pokud tomu nevěříte, podívejte se na jakýkoli chytřejší mobil – v něm najdete možnost ‚komfortního čtení‘, nebo pod jiným názvem ‚změnit teplost barev‘, ale v podstatě dělá s obrazovkou mobilu to samé, co světla.

5.       Dostatek spánku

Pokud jste ráno ospalí, také to může být následek toho, že máte nedostatek spánku. Pro zdravého dospělého člověka je normální naspat kolem 6-9 hodin denně.

Pozor! Pokud však spíte pravidelně více jak je v normě (10+ hodin), má to za následek to samé, jako byste spali příliš málo.