Majitelé čtyřnohých miláčků mi dají jistě za pravdu, že pořízení chovatelských potřeb nás stojí nemalé peníze. Není až tak neobvyklé, že nákup potřeb pro zvířata, nás baví mnohdy víc, než nákupy pro nás samotné. Zrovna tak, je to s finanční sumou, kterou jsme ochotni za potřeby vydat i za cenu toho, že ochudíme sami sebe. Kupujeme krmiva, pamlsky, hračky a pelíšky. Pelech by měl patřit mezi základní vybavení pro psa. Bude se cítit bezpečně a v případě nutnosti, můžeme pejska odkázat na vyhrazené místo. Místo by mělo být klidné, aby zvíře nebylo rušeno. Nákup pelíšku může být věda.
pohovka pro kočku
Na co bychom se měli zaměřit?
Měli bychom začít s výběrem velikosti. Přihlédnout můžete k tomu, v jaké poloze vaše zvířátko spí. Někteří se rádi stočí do klubíčka, jiní se rádi natáhnou. Některé zvířátko se cítí bezpečněji schované. Pelech by tedy neměl být zbytečně velký, ale ani přehnaně malý. Zvíře by se mělo cítit pohodlně. Pelech byste neměli umístit do průvanu nebo na chladnou podlahu. Pokud nemáte na výběr, odizolujte jej od chladné podlahy.
Důležitý pro údržbu bude výběr materiálu. Pelíšky z plyšových materiálů jsou sice líbivé na pohled, ale údržba bývá složitější. Je nutné častější praní a na materiálu bude více ulpívat zvířecí srst. Nicméně pro kočky a psy malých velikostí poslouží. Pokud máte psa, kterého necháváte občas venku, pořiďte mu pelech zateplený a omyvatelný. Omyvatelnost velmi oceníte, protože jen stěží uhlídáte, aby vám pes na pelech nevlezl se špinavými tlapkami. Pro nemocné nebo staré psy s pohybovými problémy, artrózou a bolestivými klouby je vhodný ortopedická matrace. Ideální je, když náplň psí matrace můžete vyjmout a vyprat.
pes v posteli
Pelech si můžete nechat vyrobit i na přání. V takovém případě se vám cena o něco navýší. Výběr na trhu je, ale natolik pestrý, že si určitě vybere každý podle potřeb svého psa.