Pamatuji si, když si moje máma pořídila první mobilní telefon. Abych se vám přiznala, tak to nebylo vůbec nic moc. A taky si vzpomínám na to, že mámin na mobil byl takový veliký a takový neforemný, že se sotva vešel do ruky. Byl opravdu těžký šel špatně držet. Ale byli jsme všichni doma rádi, že moje máma má konečně mobilní telefon. A otec mobil měl už o půl roku dříve a měl ho takový jiný a o trošičku menší, než moje máma. A nejhorší ale na tom bylo, že otec mámě nechtěl vůbec ten mobilní telefon půjčovat. Opravdu vůbec jsem to nechápala a hodně mě to mrzelo, protože později jsem se dozvěděla, že naši rodiče se budou rozvádět, protože se každý den hádají.

Mobil má už skoro každý.

Ani nevíte, jak moc mě to citově zasáhlo, takže potom jsem zjistila, že mobilní telefon dostala máma od mých prarodičů, aby jim kdykoliv mohla volat. Protože otec byl agresivní, tak aby mohla máma vždycky zavolala babičce a dědovi, kteří mají pevnou linku místo mobilního telefonu. Babička s dědou totiž říkali, že by se na mobilním telefonu nenaučili zacházet pracovat, tak ho prý ani nechtějí.

Na mobilu najdete opravdu vše.

Sice bylo velice drahé volat z mobilního telefonu na pevnou linku, ale co se dalo dělat. Nešlo to jinak. A tak moje máma vždycky v případě nouze zavolala svým mobilním telefonem na pevnou linku k mým prarodičům, aby děda pro mámu a nás děti přijel. A to měl děda ještě starou Škodovku. Nyní v dnešní době je to jiné, dneska má moje maminka krásný designový mobilní telefon, kterému se říká chytrý mobil má plno funkcí. A já si myslím, že maminka je s tímto mobilním telefonem velice spokojená. A to já taky. Mám totiž taky skvělý mobilní telefon a druhý mám taky, abych mohla volat z práce zákazníkům. Je opravdu prima, že někde v práci vám taky dají pracovní mobilní telefon, abyste nemuseli stále využívat svůj soukromý mobil.