Dnes bych se ráda věnovala článku k tématu dům a zahrada. Ráda bych přiblížila téma zahrada a růžné pěstování, péče o zahradu a k čemu zahrada může sloužit. Jelikož se blíží jaro, je na čase připravit zahradu na pěstování a na letní sezónu, plnou zahradních akcí, grilovaček, opalování ale také pouze trávení času venku. Začneme přípravou záhonků na pěstování, co vše e potřeba pro novou sezónu udělat? V první řadě je potřeba zbavit záhony nečistot, větviček, kamenů, listů a plevele. Poté půdu v záhonech prokypříme a použijeme přírodní hnojivo nejlépe z vlastního kompostéru. Následně hlínu v záhoncích urovnáme a v případě, že máme záhonky ve skleníku, můžeme začít sázet sazeničky nebo zasít semínka. Do záhonků venku mimo skleník, sázíme v případě, že už neočekáváme přízemní mrazíky, většinou začátkem května.

zahradní záhony

Nyní si povíme o přípravě krásného trávníku. Pokud máte doma nebo máte možnost si někde půjčit, tak je potřeba vertikutátor a projet s ním celou zahradu pro obnovu trávníku. Poté je na řadě vysetí trávy na holá nebo chudá místa. Pozor, po místě s vysetou trávou se nesmí alespoň 2 týdny chodit, aby semínka měli šanci se chytit a vyrůst. Během sezóny se o trávník pravidelně staráme, sekáme přibližně jednou za 2 týdny a 2x denně zaléváme, aby byl zelený, je potřeba zalévat brzo ráno, ještě než začne pálit sluníčko a později večer, když už je na zahradě stín. A co příprava na akce.

zelený trávník

Pokud máte pergolu, tak ji uklidíme po zimě, zameteme podlahu, vymeteme pavučiny, otřeme vše od prachu a špíny, nanosíme zahradní nábytek a můžeme si začít užívat krásného jarního počasí na čerstvém vzduchu s příjemnými teplotami. Pomohl vám tento článek v přípravě zahrady na novou sezónu? Jaké další tipy na udržování hezké zahrady máte a co byste na zahradě rádi uvítali, ale už se vám to na ni třeba nevejde?