Klíčení semínek je ten nejsnazší způsob, jak přijít k bohaté úrodě. Je tedy s podivem, že na něj lidé přišli až tak pozdě – vždyť vypěstovat hromadu výživných klíčků je mnohem jednodušší, než pěstovat jakoukoli jinou zeleninu. To si dnes uvědomuje stále více pěstitelů.
malé sazeničky
Nicméně ať už budete klíčky pěstovat celoročně jako váš hlavní zdroj vitamínů anebo si s nimi chcete pouze obohatit zimní období, které je právě na čerstvé vitamíny hodně skoupé, v každém případě je to dobrá volba, protože s pěstováním mladých výhonků nemůžete šlápnout vedle. Navíc obohatí vaši teplou i studenou kuchyni o zajímavé nové chutě.
Pěstování mladých výhonků rostlin je o to více přitažlivé, oč je jednodušší, než všechno ostatní. Je to dokonce tak snadné, že už to nemůže být lepší. Taková činnost vás bude stát minimum námahy, minimum času, minimum prostoru a peněz, které do něj budete muset investovat. A přesto sklidíte to nejlepší, co nám příroda nabízí – hromadu důležitých látek pro zdraví počínaje vitamíny a konče enzymy. Navíc si můžete i vybírat – k pěstování si můžete zvolit právě takové rostliny, které obsahují takové látky, o jaké máte zájem.
Nejprve si ovšem budete muset pořídit vše, co je pro pěstování mladých rostlinek důležité – jsou to v první řadě semínka na klíčení, a také nádoba https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/, ve které budete klíčit.
mistička salátu
Je toho tedy opravdu málo! A další skvělá zpráva je, že k úspěchu nebudete muset udělat nic víc, než pečlivě a pravidelně prolévat semínka vodou. Tedy až poté, co je necháte v první řadě nabobtnat. Tím, jak semínka nasají vodu, spustí proces klíčení. A doba od začátku klíčení až po úrodu není o moc delší, než týden.
Nebude to tedy trvat dlouho a vy si budete moci užít své první klíčky v kuchyni, kde je můžete využít na mnoho způsobů. Vyčarujete s nimi zajímavé pokrmy, které vám jistě zachutnají.