Sehnat peníze na bydlení nemusí být úplně snadné. V dnešní době už si jen málokdo troufne na stavbu domu svépomocí, a i v takovém případě bude nezbytně potřebovat peníze na materiál, a další věci. A od doby, kdy Česká národní banka zpřísnila podmínky pro získání hypotéky na bydlení, mnoho lidí na potřebnou půjčku nedosáhne. K tomu, abyste ji mohli získat, potřebujete mít nezbytně nejen dostatek peněz na spoluúčast anebo hodnotnou záruku jistící, že svůj dluh splatíte, ale také musíte být takzvanými bonitními klienty.

dolarové bankovky

Takže každá banka, do které s požadavkem na půjčku zavítáte, si vás důkladně prověří, zda splňujete veškeré stanovené požadavky. A není toho málo. Mimo již jmenovaná kritéria byste neměli mít žádné dluhy, žádný záznam v registru a potřebný je i ideální věk. A všichni moc dobře víme, že ne všechny faktory je možné snadno ovlivnit ve svůj prospěch. Vždyť mnoho lidí finančními prostředky dvakrát neoplývá, ba naopak hledají, kdo by jim s nimi mohl pomoci. Není proto divu, že pátrají po takové finanční instituci, která jim nabídne 100% hypotéku.

prasátko

Ovšem ať už zavítáte na libovolné místo, ať už do banky anebo třeba do nebankovní společnosti, tak špatná zpráva pro vás je, že 100% hypotéku vám už dnes opravdu nikdo nedá. Z vlastních zdrojů byste měli pokrýt alespoň dvacet procent budoucí hodnoty nemovitosti. Nicméně jsme lidé, a proto se můžeme dohodnout. Když zavítáte do spolehlivé nebankovní společnosti, tak je jisté, že vám tam ochotně vyjdou vstříc, a to i v případě, že budete mít minimum vlastních zdrojů. Pro získání nebankovní hypotéky je důležité především to, zda se za svou půjčku zaručíte vhodnou nemovitostí, a zda ji budete schopni pravidelně splácet, samozřejmě i s úroky. Nic jiného už vám v cestě nestojí, a všechno ostatní jsou věci, na kterých se dá rozumně dohodnout.