Když si zakoupíte anebo obdržíte mobilní telefon jako dárek, jednou z prvních věcí, po kterých se budete ohlížet, je vhodné pouzdro. Někteří lidé toto sice vůbec neřeší, ponechávají mobil volně v zavazadlech či po kapsách, čímž ovšem riskují jeho nevratné poškození, a tak mezitím ti ostatní, kterým na výrobku záleží, a pro něž představuje mobil důležitou součást života, hledají vhodné zabezpečení.

mobil v rukou

Obalů na mobily se vyrábí skutečně obrovské množství typů a zvolit si mezi nimi ten, který nám bude nejvíc vyhovovat, není zrovna jednoduché. Chcete-li však řešení, které je velmi atraktivní, elegantní a zajímavé již na první pohled, a zároveň jde o výrobek velmi praktický, sáhněte po knížkovém pouzdru na mobil Samsung. Co vám nabídne?

mobil na stole

Ochranu mobilu ze všech stran – zabezpečení mobilního telefonu ze všech stran je klíčové. Pokud si zvolíte obal na konkrétní typ telefonu, nikoli univerzální, bude pravděpodobně uvnitř k dispozici mělká polyuretanová vanička z TPU (termoplastického polyuretanu). Do ní telefon zapadne a bude chráněn ze tří stran. Tu čtvrtou – přední zabezpečí otevírací desky.

Příjemnou práci – když uchopíte knížkový obal do ruky, budete z toho mít s velkou pravděpodobností příjemný pocit. Obal se vám nebude lepit na prsty, nebude mezi nimi klouzat a nebudete z delšího držení mobilu v ruce mít propocené dlaně.

Prodyšnost – jak už jsme zde naznačili, nebudou se vám při držení mobilu v ruce potit dlaně, je to dáno tím, že je vnější vrstva pouzdra vyrobena z prodyšného polyuretanu s obchodním názvem eko-kůže. Eko-kůže je skvělý materiál i pro výrobu stélek dámských letních střevíců, čímž nahradí pravou kůži, a dokážete si představit, kdyby taková stélka nebyla prodyšná? Kdyby byla například vyrobená z PVC, byla by chůze v takové obuvi dokonce nebezpečná. Prodyšnost obalu na mobily je důležitá také proto, aby se uvnitř nesrážela vodní pára ve vodní kapky a ty pak nepronikaly pod dotykový displej do vnitřních prostor telefonu.