Zábava, koníčky, ale i děti a jejich vlastnosti – to vše můžeme najít v Astrologii, konkrétně v našem 5.domu horoskopu. Je-li hodně obsazen planetami, naše zábava může být různorodější. Tento dům nám může odpovědět na naše otázky, jak můžeme oslnit sebe a ostatní. Anebo, jak nás můžou oslnit naše děti. Zábava a děti, to je přece radost, a právě tu v našem horoskopu symbolizuje 5.dům. Co děláme s radostí, nás nabíjí, a tak můžeme najít v tomto domě i naše pomyslné baterky. A když je najdeme – stačí rozsvítit.
vládnoucí planeta  - Slunce
Jak nás asi napadne, 5.dům je spojen se znamením Lva. Jak jde zábava a Lev dohromady? Co myslíte… Lev je charismatické znamení, které miluje okázalost a luxus. Ti, kteří mají Slunce ve Lvu, vykazují přirozené charisma a dokáží ostatní okouzlit. Lev jako znamení vyžaduje hrátky, nic vážně, pouze zábavu. A v té vyniká. Oblíbenost Lva ho provází na každém kroku. Některé asi překvapím informací, že, podobně, jako znamení Štíra, má i znamení Lva určitý erotický náboj – ale pouze pro zábavu, nikoliv jako prostředek k ovládání a manipulaci.
astrologický vládce zábavy  – Znamení Lva
Slunce je důležitou planetou horoskopu. Znamení, ve kterém se Slunce nachází, je pro nás charakteristické. Veškeré bulváry, které obsahují něco astrologického, vychází z předpokladu, v jakém znamení má člověk právě Slunce. Kdo o sobě prohlašuje – „Já jsem Lev“, patrně jenom říká, že má Slunce ve Lvu a zřejmě se narodil někdy v červenci či v srpnu. Slunce v horoskopu nám říká, kde můžeme „oslnit“ druhé. Má-li někdo Lva a Slunce v 5.domě, může ostatní „oslňovat“ například skrze své děti, případně svoji zájmovou aktivitou.
Zábava může být nejrůznějšího druhu. I taková, která většině lidí zábavná nepřipadá. To mají na svědomí planety těžké, například Pluto nebo Saturn, který vnímá v 5. domě či ve Lvu zábavu jako povinnost k ostatním. No a právě Pluto by chtělo zábavně vládnout. Moc – díky svému zájmu. Lidé zrození v 50.letech, kdy opravdu Pluto tranzitovalo ve Lvu, moc rádi vládli díky svému zájmu, koníčku. A leckteří Astrologové si ve své době z toho udělali nejenom zájmovou skupinu, ale vlastní klan, kde se opíjeli vlastní mocí nad lidmi, kteří jim bezelstně věřili. Moc v Astrologii si ale probereme v jiném článku. A budete se mít, na co těšit.