Tato dieta má několik názvů, pod kterými ji všichni znají. Říká se jí proteinová, bílkovinová, ale její nejznámější název je ketonová dieta Prodietix neboli ve zkratce – keto. Důvod, proč je tolik oblíbená a všichni o ní mluví je ten, že přináší jako jedna z mála viditelné výsledky při ztrátě kilogramů a současně nám dodává potřebný zdroj energie, abychom se necítili vyčerpaní.

zeleninová salát

Pro všechny, kteří ještě nemají tušení o tom, v čem spočívá její účinnost, jedná se o dietu s (výrazným) omezením sacharidů. Ty z jídelníčku vyloučíte prakticky kompletně, až na pár výjimek, kdy si můžete dát třeba brambory, mléčné výrobky nebo rýži.

Rozlučte se se sladkým

Pro mnoho lidí je velkým bojem zcela vyloučit ze stravy jednoduché sacharidy, jakými jsou sladkosti. Rafinovaný cukr, který v nich z větší části figuruje je však jedem, které vaše tělo k životu nepotřebuje. Keto dieta má za úkol vyhnout se příjmu sacharidů a jejich přítomnost v jídelníčku nahradit bílkovinami. A to o navýšení více než polovinu, než jste doposud přijímali.

  • Díky tyto životní změně se ve vašem těle začne po několika dnech vytvářet proces, jakým je ketóza, která vzniká, když se v těle objeví dostatek proteinů a minimalizuje se konzumace sacharidů – jinými slovy tuků.

Zapomeňte na přílohy a pečivo

Pokud se rozhodnete i vy vyzkoušet tuto dietu, které podlehlo nespočet lidí, kteří si ji nemohou vynachválit, uvědomte si, že mezi sacharidy nepatří pouze sladkosti. Váš jídelníček by neměl zahrnovat ani žádné druhy pečiva a taktéž příloh – těstoviny, brambory nebo rýži. Rovněž byste se měli vyhnout luštěninám a zahrnout do vaší stravy místo nich velké množství zeleniny. Ta by měla být v porci minimálně 500 gramů denně.

metr a talíř

Pomocí ketózy dosáhnete pozoruhodných výsledků při ztrátě hmotnosti 2 – 3 kg týdně.

  • Zapomenout ovšem musíte i na alkohol všeho druhu a místo něho tělu dopřát 2 – 3 litry vody denně nebo zeleného čaje.