Nejen v Americe, ale i u nás je obézních lidí více než dost. Dokonce je v tomto ohledu docela rychle doháníme a pokud bude tento trend pokračovat stejným tempem, brzy je předhoníme. Pokud nechcete „narůst“ natolik, abyste byli bráni jako obézní, měli byste s tím něco dělat. Základ je vyměnit dosavadní jídelníček. V případě, že rádi holdujete mastnému, pečenému nebo sladkému, budete muset s udělat velké změny. Zelenina a netučné potraviny včetně libového masa pro vás budou daleko vhodnější. To samo o sobě ale nestačí. Rovněž byste měli zařadit i pohyb.

Skákání venku

Pohyb může mít celou řadu podob. Někdo rád jezdí na kole, jiný preferuje dlouhé procházky či běhání po parku. Vhodný je i rotoped a pro někoho možná trochu překvapivě i skákání po trampolíně. Ano, není to jen hračka, na které se mohou vyřádit děti, ale je to rovněž i plnohodnotný cvičební nástroj.

Není to tak snadné

Skákat na kusu látky sem a tam se zdá být jako jednoduchá záležitost, která s vaší postavou nemůže nic dobrého udělat, ale opak je pravdou. Pravidelným skákáním si můžete vypracovat super postavu, ve které bude jen minimum tuků. Během tohoto typu pohybu totiž nejenže spalujte nežádoucí tuky, ale zároveň se vám formuje svalstvo, a to nejen nohou, ale celé kostry. A to jde jen o základní cvičení. V případě, že se necháte inspirovat na internetu a zkusíte i jiné než pouze základní sestavy, budete se potit ještě o jeden řád více. Ovšem čím více potu, tím lepší výsledky.
Holka na trampolíně

Standardně se dnes dají pořídit domácí trampolíny, a i verze pro zahradu. Domácí mají tu výhodu, že ji můžete mít třeba i v obýváku, ale pokud máte vlastní zahradu nebo dvorek, pořiďte raději větší zahradní model. Nejenže na něm můžete skákat v tandemu, třeba s manželkou, ale zároveň tím snadněji nalákáte ke sportování i své potomstvo. Když začnou se správným pohybem v mládí, je velice nepravděpodobné, že v dospělosti na něj rezignují, a to je dobře.