Každý z nás určitě někdy slyšel o tomto smartphonu. Jedná se o mobilní telefon od společnosti Apple, který se vyjímá hlavně díky tomu, že se ovládá pouze jedním prstem. Tuto novinku zvanou „Touch  ID“ představil Apple již v roce 2007 na svém prvním zařízení. První model nesl název iPhone 2G. Toto zařízení je velmi oblíbené u uživatelů také díky operačnímu systému iOS, která má vlastní aplikace na obchodě zvaný App Store.mobilní telefon
 
V dnešní době bylo představených celkově 24 modelů tohoto mobilního telefonu. Často ovšem lidé říkají, že je toto zařízení velice předražené. Cena však v České republice v době zahájení prodeje nepřesáhla více než 45 tisíc Kč. Nejnovější představený iPhone je zatím iPhone 11.
 
Nejnovější model si můžete vybrat z celkem šesti barev. Má celkem 2 fotoaparáty s úžasným rozlišením 12 MP, jde o širokoúhlý a ultraširokoúhlý objektiv. Kapacita se dá sehnat od 64 GB do 256 GB, což stačí jak pro osobní provoz, tak i pro obchodníky a vedoucí společnosti, kteří pracují i na telefonu.  
 
Cenově přijatelný a velmi dobře vybavený je iPhone 7.  Design se velmi podobá „staršímu sourozenci“, kterým je iPhone 6S. Jediná chyba, kterou v tomto telefonu uživatelé vidí je, že port na nabíječku a sluchátka je pouze jeden a ten samý. Tím pádem nejde najednou poslouchat písničky a zároveň nabíjet telefon. Na tento problém naštěstí existuje tzv. rozdvojka.iphone v ruce
 
Je ovšem vážně iPhone předražený? Mobilní telefony značek jako jsou Samsung, Xiaomi a tak dále, mají za velmi vymakané zařízení podobné ceny. Občas jsou u těchto modelů lepší vybavení, ať jde o lepší rozlišení fotoaparátu nebo větší výběr aplikací zdarma. Většina uživatelů iPhonu ovšem nedá na tuto značku dopustit hlavně díky spolehlivosti tohoto operačního systému ale také díky výdrži baterky, rychlosti nabíjení nebo skoro nulové možnosti opotřebení = „sekání“.