Vlastní projekt? Pořádná výzva, ale ne vždy se obejde bez komplikací. A pokud úspěch projektu závisí jen a jen na vás, kdy budete čelit nejrůznějším překážkám a nástrahám, jak neztratit tolik potřebnou motivaci? A co teprve až budete muset přijít s novými nápady, hodnotit váš tým nebo se správně rozhodnout? Stačí, pokud se budeme spoléhat jenom sami na sebe nebo je dobré říct si o radu? Obchodní jednání
 

  1. Vlastní vize

Než s čímkoliv začnete, je potřeba naučit se organizovat čas. Začněte úkoly, které nejvíc hoří a postupně se dopracovávejte až k těm, které spěchají nejméně. Pokud máte projekt, který není časově nijak omezen, sami si nastavte deadline, který je reálný.
 

  1. Schůzka? Ano, sám se sebou

Pokud pracujete samostatně má to i nesporné výhody. Jednou z nich je právě svoboda. Jste totiž pánem a řídíte si vlastní čas i harmonogram. Pak ale může nastat okamžik, kdy zjistíte, že práce vám zabírá většinu času. Udělejte si čas na zpětnou vazbu, kdy si sami se sebou projdete své úspěchy a problémy, na kterých je potřeba zapracovat, co je třeba dokončit a co naopak můžete o pár dní odložit.
 

  1. Multitasking? Nesmysl

Pokud jste si svým vlastním šéfem, můžete si práci rozvrhnout dle libosti, ale tak musíte vše udělat sami. Pokud ale chcete všechny úkoly zdárně dotáhnout do konce, dokončujte postupně jeden po druhém. Když se soustředíme intenzivně na vyřešení jednoho problému, práce bývá daleko efektivnější a s méně chybami.
 Pracovní schůzka

  1. Pomoc se někdy hodí

Čas od času potřebuje každý pomoc, práce na samostatném projektu neznamená, že se odřízneme od zbytku světa. Nápady ostatních mohou být v mnoha ohledech velmi smysluplné a užitečné. Mohou vám totiž často otevřít nečekaný pohled na věc, který by vás samotného jen tak nenapadnul. Stejně dobře funguje i jako motivace, kdy vás může těšit, že ostatní mají zájem o vaší práci.