V následujícím článku pro vás máme několik tipů, jak jednoduše a efektivně vylepšit váš dům a zahradu.
Nebojte se barev
Jak doma tak na zahradě se nebojte barev, které nepochybně rozzáří vaše oblíbená místa.
Jak na to? Doma můžete použít různé ozdoby, vitráže v oknech nebo natřete stěny vašeho domu nějakou veselou barvou. Na zahradě vysaďte květiny, které vám na jaře zaplaví vaši zahradu nespočtem barev.
Dejte za okna muškáty
Ach zase to vedro
Je vám doma vedro a na zahradu nepůjdete, protože tam praží slunce jako v pravé poledne? Znáte tuto situaci? V domě se s horkem můžete vypořádat klimatizací nebo si můžete udělat třeba domácí zmrzlinu.
Voda ochlazuje! Použijte na vaší zahradě vodní prvek. Stačí malé jezírko, do kterého můžete koupit rybičky. Další možností je bazén, je sice trochu náročnější na údržbu než jezírko, ale zase se v něm můžete koupat.
Stín nade vše! Vysaďte na vaší zahradě ovocné stromy. Budou vám vrhat stín a také budou mít ovoce. Není přece nic lepšího než jablko nebo švestka utržená přímo ze stromu.
Pěstujte
Může se vám možná zdát, že pěstovat se dá jen na zahradě, ale i doma můžeme leccos vypěstovat. Jedná se převážně o bylinky. Můžete zkusit dát za okna do truhlíků muškáty. Na balkoně vám mohou v květináči růst také cherry rajčátka nebo lesní jahody.
Na zahradě je výběr o něco větší. Začněte něčím jednodušším. Pro začátek zkuste hrášek nebo mátu. Později můžete zasadit třeba dýni hokaido, mrkev, salát či petržel. Pak můžete pěstovat jahody, ostružiny, maliny, borůvky nebo jiné lesní plody. Také můžete mít na zahradě ovocné stromy, které nejen ponesou dobré ovoce, ale budou i tvořit stín v horkých letních měsících.
Nechte svoji zahradu rozkvést
Dbejte na estetiku
Místa, na kterých žijete, měla být také hezká. V hezkém prostředí se bude líbit nejen vám, ale můžete si pozvat domů nebo na zahradu své kamarády či příbuzné. Můžete vyzkoušet zahradní oslavy v letních měsících a užívat si se svými přáteli na čerstvém vzduchu.