Život nám přináší i situace, které nenasvědčují tomu, že je báječný a bohatě stačí, když si ho budeme užívat naplno. Naopak, srazit k zemi nás můžou nejen situace, které nehrají v náš prospěch, ale i lidi, vztahy nebo pracovní vyčerpání a je už pouze na nás, abychom se jim postavili čelem a opět stáli pevně na nohou.
dívka při modlení

Neutápějte se v tom, ale obraťte list

To, jak dlouho se budeme nacházet ve stavu utopie, smutku a selhání, je pouze na nás samotných.
V momentě, kdy se rozhodneme něco udělat pro to, abychom se opět cítili být potřební a měli v plících kyslík, se nám otevřou dveře naděje, že může být opět všechno lepší.
Je chvályhodné, pokud se dokážete odhodlat k tomu, posbírat v sobě poslední kusy odvahy a začít žít od nuly – tedy nanovo. Ne nadarmo se říká, že pokud padnete na samé dno, nic horšího už přijít nemůže, ale naopak – máte možnost se z něho odrazit opět na vrchol. Kolik lidí už zažilo pocit, že o všechno přišli a jejich život postrádal smysl, by se nedalo ani spočítat. Je hrdinské postavit se čelem všemu, co vám nepřeje a nevzdávat se ve chvíli, kdy si všichni kolem myslí, že selžete. A pokud chcete, aby to byl i váš případ – staňte se i vy hrdiny!
osamnělý muž

Neohlížejte se zpátky!

Nikdy se nesoustřeďte na to, co je už za vámi a co už nezměníte.Dívejte se na přítomnost otevřenýma očima a nepropásněte nikdy šanci žít tak, jak si jenom přejete. Minulost nás v mnoha ohledech brzdí a i díky tomu, že jí věnujeme spoustu naší energie a času, zapomínáme žít a okrádáme se o možnost mít všechno to, co by nám přineslo pocit štěstí a duševní pohodu.
Zapomeňte tedy na to, co už dávno není a rozhlížejte se před sebe, protože toho na vás čeká ještě spousta.
svoboda ženy
Dopřejte si možnost naplnit váš život něčím smysluplným, třeba aktivitou, kterou jste ještě nezkusili, nebraňte se novým věcem, potkávání nových lidí, životu na jiném místě nebo novému objektu lásky, který vám může dát daleko víc, než byste řekli.Nadechněte se a řeknete si, že jste strůjcem svého života, ve kterém můžete být za všech okolností spokojení a šťastní, a to jenom díky tomu, že opravdu chcete!